אבטחת איכות

siteadmin 28/08/2019

אבטחת איכות הינה חלק בלתי נפרד מפעילותו של כל ארגון, מפעל או מעבדה. פעולה זו חשובה ובעלת משמעות והשפעה רבה על תהליכי הייצור או יכולת הענקת השירות של הארגון שלכם ללקוחותיכם. לשם ביצוע כלל המבדקים הנדרשים, ניתן יהיה לפנות אל חברת "שחר הנדסת בטיחות". חברתנו פועלת בתחום הבטיחות, חומרים מסוכנים, הדרכות בטיחות ומערכות ניהול בטיחות ואיכות סביבה, ותשמח להעמיד את שירותיה המקצועיים לרשותכם.  

מה משמעותו של תהליך אבטחת איכות ומה הוא כולל?

אבטחת איכות הינה חיונית בעבור פעילותו של כל סוג של ארגון. תהליך חיוני זה יהיה אשר יוודא כי השירות או המוצר אותו אתם מספקים בעבור לקוחותיכם יהיה ברמת האיכות הגבוהה ביותר, כמו גם יעמוד בכל התקנים והדרישות אשר נקבעו לפעילות הארגון על פי חוק. תהליך אבטחת האיכות לרוב יכלול את השלבים הבאים על מנת להבטיח את איכותו של מוצר או של שירות כלשהו:

  • פיקוח
  • ביקורת
  • בדיקות
  • שכלול כלל הנתונים לידי מסקנות
  • מציאת המלצות שנועדו לשפר תהליכים שונים

שלבים אלו הינם חיוניים לחייו של כל ארגון ולמעשה יכולים להבטיח פיקוח ובקרה שוטפת על העבודה המתבצעת בו. כך במידה ומתגלים כשלים למיניהם, ניתן יהיה לאתר את הנסיבות בגינן התפתחו ולמצוא בעבורם את הפתרונות היעילים ביותר ליישום מיידי. כך למעשה ניתן יהיה לשפר את יכולת עבודתו ופעילותו של הארגון שלכם ולהבטיח עלייה באיכות התפוקה.

באבטחת איכות פונים למקצוענים

בכדי להיות בטוחים כי כלל שלבי אבטחת האיכות מתבצעים בצורה המדויקת מכל ומוודאים כי הארגון שלכם עובד בצורה היעילה ביותר תוך שמירה על כלל הנהלים והתקנים הקבועים בחוק, פנו עוד היום אל חברת "שחר הנדסת בטיחות". חברתנו תשמח להעמיד לשירותכם את אנשי המקצוע המיומנים ביותר לכך אשר יוודאו לבצע את כלל המבדקים באופן יסודי. הנכם מוזמנים ליצור קשר עם חברתנו ונשמח לענות על כל שאלה בנושא ולהרחיב אודות מגוון השירותים שלנו מהם תוכלו ליהנות.

אבטחת איכות

מבדקי איכות  

עריכתם של מבדקי איכות נועדה לוודא כי כלל מערכות הארגון פועלות ועובדות על פי הכללים שנקבעו. כל סוג של ארגון יהיה זקוק מפעם לפעם בביצוע של מבדקים שכאלו, זאת בכדי לוודא כי כלל המערכות ומבנה הארגון פועלים בצורה האיכותית ביותר ומבטיחים תפוקה מקסימלית, זאת תוך עמידה בכלל הנהלים ותקני הבטיחות השונים. חברת "שחר הנדסת בטיחות" תשמח לעמוד לשירותכם ולסייע בביצוע המבדקים הללו, כך להבטיח כי הארגון שלכם עובד בצורה היעילה והבטוחה ביותר וכי הוא שומר על כלל הנהלים הדרושים.

מה המטרה בעריכתם של מבדקי איכות ?

חשיבותם של מבדקי איכות טמונה בכך כי כל ארגון חייב לעסוק במלאכתו בשעה שעומד בכלל נהלי הבטיחות והאיכות אשר נקבעו בחוק בעבור תחום פעילותו. בדיקה מפורטת תאפשר לכם, בעלי ומנהלי הארגון, לזהות נקודות חוזקה וחולשה בארגון, ועל ידי כך לפעות בצורה הנכונה בכדי למנוע תוצאות אשר עשויות לפגוע ביעדי הארגון והיכולת שלו לעמוד בתקנים שנקבעו בעבורו.

בכדי לקבל את התוצאות האמינות והמדויקות ביותר, מומלץ לפנות אל חברת מנוסה בתחום אשר תוכלו לבצע את הבדיקה בעבורכם. כך, בתור צד ניטרלי, יוכל צוות החברה לאתר את כל הנקודות לשיפור ולהתאים בעבורן את הפעולות שיש לנקוט על מנת לשפר את יכולת התפוקה של הארגון, לשפר את רמת הבטיחות והשמירה על איכות הסביבה ולהעלות את מורל העובדים ולשמור עליהם.

משפרים את ניהול האיכות בארגון

כל ארגון שהוא, חייבת בביקורת אשר תוצאותיה ישקפו את פעילות הארגון ועמידתו בדרישות של תקנים, נהלי מערכות איכות ותקנות החוק הרלוונטיות. את הבדיקה תערוך לרוב חברת חיצונית. כך שבמידה ואתן מעוניינים בשיפור של ניהול האיכות בארגון שלכם, מומלץ יהיה לפנות אל חברת "שחר הנדסת בטיחות". חברתנו שמה לה כערך עליון את שביעות רצונם של לקוחותיה ועל כן מקפידה בביצוע מדויק ומקצועי של כל בדיקה, בין אם מדובר במבדקי בטיחות או מבדקי איכות. 

מנהל אבטחת איכות

מנהל אבטחת איכות הוא תפקיד חשוב במיוחד בכל עסק או ארגון. מהות התפקיד היא להוביל פעילויות שונות שמטרתן השבחת הפעילות השוטפת, הטמעת נהלים נכונים יותר בהתאם לתקנים העדכניים ביותר, העברת הדרכות רלוונטיות לעובדים, יצירת סביבת עבודה בטוחה, צמצום ההשפעה השלילית של פעילות העסק או הארגון על הסביבה, ועוד. באופן טבעי מנהל ה-QA (ראשי תיבות של Quality Assurance) זקוק לשלל כלים ולידע מקיף – שחר הנדסת בטיחות מסייעת למנהלים להתמודד עם האתגר המורכב בהצלחה, וזאת על בסיס הניסיון הרב שלה בתחום ניהול האיכות.

תחומי האחריות של מנהל אבטחת איכות

* גיבוש מדיניות בנושא איכות הניהול – על בסיס המדיניות הכללית בחברה ועל-פי החזון שלה.

* הגדרה מדויקת של סמכויות – כשכל גורם בארגון או בעסק יודע בדיוק מהם תחומי האחריות ומהן האפשרויות העומדות בפניו כדי למלא את תפקידו, קל יותר להגיע לרמה גבוהה במיוחד של מוצרים ושירותים.

* הכשרות מתאימות לעובדים – כדי שכל אחד ואחת מהם יוכלו למלא את התפקיד שלהם באופן מיטבי ולתרום להצלחת החברה.

* יצירת תהליכי בקרה – על-מנת לאפשר מדידות קבועות של המרכיבים הרלוונטיים בפעילות העסק או הארגון, ובהתאם להבין איפה ניתן להמשיך ולהשתפר. בהקשר זה חשוב להבין את עיקרון השיפור המתמיד: חברה שדורכת במקום, גם אם התחושה היא שמדובר במקום מצוין להיות בו, עלולה לגלות שהמתחרים שלה עקפו אותה או שהיא כבר לא רלוונטית לדרישות העכשוויות של השוק שבו היא פועלת.

איך להבטיח תפקוד מיטבי של מנהל ה-QA?

כל הפעולות הנ"ל – עריכת תוכניות עבודה הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך, איתור נקודות תורפה במרכיבים השונים של פעילות העסק, מציאת הדרכות איכותיות במיוחד לעובדים, איסוף נתונים רלוונטיים, הסקת מסקנות מתוכם ועוד – מחייבות בקיאות. מאחר שברוב העסקים והארגונים אין את הידע והניסיון הדרושים, מנהל אבטחת איכות שמבין את גודל האחריות המוטלת עליו זקוק לעזרה, ומי שמספקת אותה בהצלחה רבה היא שחר הנדסת בטיחות. שירותי הייעוץ שלנו ניתנים על בסיס דיאלוג פורה עם הלקוח, בזמינות מרבית ומתוך מחויבות מוחלטת להצלחה שלכם.

אבטחת איכות ובקרת איכות

על-מנת להצליח גם במציאות מאתגרת וגדושה במכשולים מסוגים שונים, כל עסק וכל ארגון שואפים לספק ללקוחותיהם את המוצרים והשירותים האיכותיים ביותר. במקביל נדרשת גם התנהלות שעומדת בכל התקנים העדכניים ומתאפיינת ברמת בטיחות ויעילות מקסימלית. הדרך לסימון V על שתי המטרות החשובות עובר בתהליך אבטחת איכות מוקפד, בלוויית אנשי המקצוע המנוסים של שחר הנדסת בטיחות.

המרכיבים המרכזיים של אבטחת איכות

* התאמת ההתנהלות לתקנים העדכניים – אבטחת האיכות בכל ארגון ועסק נשענת על תקנים בינלאומיים מקובלים דוגמת ISO9001 ו-ISO45001 שמתמקד בתחום הבטיחות והגהות. זאת במטרה לצמצם תאונות עבודה ופגיעות תעסוקתיות שונות. בהתאם, שירות אבטחת האיכות כולל בדיקה של המצב הקיים ועדכון הפעילויות כך שיעמדו בתקנים הרלוונטיים.

* מזעור סיכונים – תכנון פעולות מנע שיצמצמו למינימום את הסיכונים וייצרו סביבת עבודה בטוחה.

* תמיכה במימוש האסטרטגיה העסקית-ארגונית – הטמעת דרכי התנהלות מיטביות בכל התהליכים הרלוונטיים, לרבות ניהול הידע הארגוני, פיתוח מוצרים חדשים, השבחת ההון האנושי ועוד. כל זאת במטרה ליצור בסיס איתן למיצוי הפוטנציאל של העסק או הארגון.

* איכות סביבה – במאה ה-21 המרכיב האקולוגי הוא חלק בלתי נפרד מהמדיניות של עסקים וארגונים מתקדמים, ובהתאם גם מרכיב מתבקש במסגרת תהליכי אבטחת האיכות הנדרשים – על-מנת למנוע פגיעה מיותרת בסביבה (שעלולה להוביל לפגיעה בחיים של כולנו).

* התייעלות אנרגטית – ביצוע סקר ותכנון מדיניות שתבטיח ניצול יעיל במיוחד של כל המשאבים, וכן יישום מלא של התוכנית כולל ניטור מדויק, ניתוח הממצאים וביצוע התאמות הכרחיות.

ליווי מקצועי למיקסום התועלת

כל הפעולות הנ"ל עשויות להניב לעסק או לארגון תועלת עצומה – בתנאי שהוא מבצע את התהליך בלוויית מומחים אמיתיים בתחום. שחר הנדסת בטיחות כבר הובילה בהצלחה תהליכים מסוג זה, עם מגוון רחב של עסקים וארגונים, וצברה ידע יקר ערך לגבי הסוגיות השונות של אבטחת איכות. הלמידה המעמיקה של כל תקני ה-ISO הרלוונטיים, היחס האישי, הזמינות המלאה והאמינות המוחלטת משלימים שירות ברמה גבוהה במיוחד.

הרווח שלכם: חיסכון כספי בזכות היעילות המרבית, שיפור הביצועים בזכות הפיתוח המושכל של מוצרים ושירותים, מיתוג מחמיא וסביבת עבודה בטוחה ונעימה.

מעוניין להצטרף לשירות?
פוסטים אחרונים

לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים אורגני