בטיחות בעבודה

siteadmin 20/12/2017

ארגונים רבים מכירים כיום במשמעות של נושא בטיחות בעבודה – בטיחות העובדים והמבקרים שלנו. הם מודעים לעובדה שארגון בטוח, הוא ארגון מצליח; גם בפניי העובדים שמרגישים בטוחים להגיע יום יום לעבודה, וגם בפניי גורמי העניין החיצוניים המתרשמים לטובה, ויודעים שכפי שהעובדים זוכים ליחס מצוין, כך גם הם.

איך שומרים על בטיחות בעבודה

למען הגשמת מטרות נעלות אלו, פועלים בארגונים נאמני בטיחות. תפקידם הוא לעקוב באופן שוטף אחר הסביבה הארגונית, לאתר מפגעים פוטנציאליים ולסלק אותם לפני שיתרחש אסון. הם מעבירים לעובדים סדנאות והדרכות בנושאי בטיחות בעבודה, ומבצעים ביקורות בטיחות ברחבי מקום העבודה לשימור הסטנדרטים והעמידה בתקני הבטיחות.

קיימים מס' דגשים עיקריים בנושא בטיחות עובדים:

 • גידור – כל חלקי המכונות שעלולים להוות גורם מסכן לעובדים שלנו. לדוגמא, חלקי מנוע וגנרטורים, מכבשים, מוטות, ועוד. בנוסף יש לוודא גידור בחדרי עבודה ומדרגות, על מנת לוודא שלא קיימת סכנת נפילה.
 • ציוד מגן אישי – לכל עובד, בהתאם לאופי העבודה.
 • מעליות – אם העובדים שלנו משתמשים במעליות, חשוב לוודא כי הן עשויות מחומרים איכותיים ועמידים. כמו כן יש לסמן בכל מעלית את העומס המותר ולתחזק אותה מידי תקופה. סעיף זה תקף גם לגבי מכונות הרמה; עגרונים, מלגזות ועוד.
 • אמצעי מילוט – חשוב שיהיו מסומנים ובולטים ככל הניתן, ונקיים ממכשולים.
 • ממונה בטיחות – העסקת אדם הממונה על הבטיחות במקום העבודה בהתאם לגודלו ולאופי העבודה.
 • ועוד.

יוצרים מודעות!

זה הזמן להפוך את מקום העבודה לבטיחותי יותר! וכמובן שהכי כדאי לעשות זאת בעזרתה של חברה צעירה ודינמית, המתמחה בתחומי הבטיחות בעבודה. מטרתנו העיקרית בחברת שחר הנדסת בטיחות היא ליצור מודעות בקרב חברות וארגונים, לחשיבותה של הבטיחות בעבודה. באמצעות פתרונות יצירתיים התואמים את צרכי כל לקוח ודרישותיו, ומתן שירות איכותי ומקצועי, נפעל יחד למען צמצום תופעות התאונות בעבודה, מניעת נזקים, שיפור האקלים הארגוני ויחסי העבודה, ועוד.

בטיחות בעבודה

בטיחות בעבודה – חיוני עבור כל עסק!

כל אדם יודע כי שמירה על בטיחות בעבודה הינה חשובה וחיונית בעבור כל עסק. בין אם מדובר על מעבדה, מפעל או אתר בנייה. המציאות העגומה מוכיחה כי אנשים רבים עלולים להיפצע בתאונות עבודה שונות, או חלילה אף להיהרג. על מנת למנוע את הפגיעות בעובדים נקבעו נהלי בטיחות מחמירים בכל עסק. כך שעל מנת לשמור על הבטיחות במקום העבודה, מומלץ יהיה לפנות אל חברת "שחר הנדסת בטיחות" המקצועית והאחראית. חברתנו מעניקה את שירותיה בעבור מגוון רחב של תעשיות, זאת על מנת להבטיח כי כל עסק ימצא את הדרך הייחודית לו לשמירה על בטיחותם של כלל העובדים והציוד של החברה.

שומרים על בטיחות בעבודה  

בכדי להגן על העובדים והציוד של העסק שלכם, נקבעו מספר חוקים חשובים. ביניהם נוכל למצוא את הנקודות הבאות אשר יבטיחו כי מעתה הלאה תוכלו להתנהל בצורה הבטוחה ביותר במקום העבודה.

 • על המעסיק לספק בעבור כלל העובדים את ציוד המיגון האישי התקין והאיכותי ביותר.
 • על העובדים לעשות שימוש בכל הציוד המגן הנחוץ לסוג עבודתם.
 • חייבת להתבצע הדרכת בטיחות לכלל העובדים, על הדרכה זו חלה חובת השתתפות לכל עובד.
 • חשוב להקפיד על ביצוע בדיקות תחזוקה שנתיות לכלל הציוד והמכונות אשר שייכות לעסק.
 • החוק מחייב גם את העסקתו של ממונה בטיחות בהתאמה לכמות העובדים ורמת הסיכון אשר קיימת במקום העבודה.
 • על כל אחד מהעובדים מוטלת אחריות אישית בדיווח על כל מפגע בטיחות או סכנה.

מוכנים לכל מצב

מקומות תעסוקה רבים עשויים לכלול סכנות בעבור העובדים, כך שעל מנת למנוע את כל הסיכונים המיותרים הללו, מומלץ לפנות אל חברת "שחר הנדסת בטיחות" ולקבל את השירותים המתקדמים ביותר בתחום הבטיחות שישמרו על צוות העובדים שלכם ויבטיחו סביבת עבודה בטוחה, בה כל אחד מודע לחשיבות השמירה על בטיחות בעבודה ומקפיד על שמירה על נהלי הבטיחות החשובים. כך למעשה ניתן יהיה להקטין נזקים במצבי חירום ואף למנוע את רובם.  

מעוניין להצטרף לשירות?
פוסטים אחרונים

לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים אורגני