הדרכות עבודה בגובה

siteadmin 25/12/2017

בתעשייה ישנן עבודות רבות המתבצעות בגובה. על פי הנתונים של משרד התמ"ת בשנים האחרונות רוב תאונות העבודה שהסתיימו במוות היו כתוצאה מנפילה מגובה. 

כדי להפחית את הישנות המקרים וכדי להוריד את כמות אירועי הבטיחות כתוצאה מעבודה בגובה, חוקק משרד העבודה תקנות להפחתת הסיכון בעבודה בגובה.

מי נדרש לבצע הדרכות לעבודה בגובה?

תקנות הבטיחות בעבודה (עבודה בגובה) התשס"ז- 2007 מגדירות: "עבודה בגובה" – כל עבודה, לרבות גישה למקום עבודה, שבשלה עלול עובד ליפול לעומק העולה על 2 מטרים, ולרבות עבודה כאמור: 

1. המתבצעת מעל משטח עבודה ללא גידור או מעקה תקני.

2. המצריכה הטייה של גוף האדם ביותר מ-45 מעלות מעבר לגדר או למעקה של משטח העבודה או מדרכת המעבר, לפי העניין.

3. המתבצעת מתוך בימה מתרוממת ניידת, סל להרמת אדם או פיגום ממוכן.

כלומר עובדים העונים להגדרה של עובד גובה- כללי הם, עובדים המשתמשים בכלים הבאים: סולמות, סלים להרמת אדם, בימות הרמה מתרוממות ופיגומים ממוכנים, כניסה למקום מוקף המחייב עבודה בגובה, פיגומים נייחים, עבודה על גגות ומבני קונסטרוקציה.

הדרכות עבודה בגובה

שחר הנדסת בטיחות תזהה את צורכי ההדרכה של הארגון ותעניק הדרכות מקצועיות לעבודה בגובה בנושאים הבאים:

1. עבודה על סולמות.

2. סלים להרמת אדם.

3. בימות הרמה מתרוממות ופיגומים ממוכנים.

4. מקום מוקף.

5. פיגומים נייחים.

6. גגות.

7. מבני קונסטרוקציה.

כיצד מתבצעות הדרכות עבודה בגובה?

1. ההדרכה מתבצעת אצל הלקוח בהתאם לציוד הקיים בחברה.

2. ההדרכה מתבצעת באמצעות מדרכים לעבודה בגובה מוסמכים.

3.ההדרכה תהיה מובנת בהתאם לדרישות משרד התמ"ת.

4. ההדרכה כוללת פרק עיוני ופרק מעשי.

5. סך המשתתפים בכל הדרכה הוא עד 10 עובדים.

חברת שחר הנדסת בטיחות מספקת שירותי הדרכה לעבודה בגובה – מדריכים מקצועיים וותיקים בתחומם יגיעו עד אליכם, ובהתאם לציוד שבאמתחתכם ולדרישותיכם, יעבירו לכלל העובדים הדרכות עיוניות ומעשיות, עד לקבלת תעודת הסמכה .

בסיום ההדרכה, שחר הנדסת בטיחות מנפיקה לכל עובד שהשתתף בהדרכה, אישור הסמכה לעבודה בגובה – כללי, כולל כרטיס פלסטיק, ובו אישור על הכשרה לביצוע עבודות בגובה.

אתה מוזמן ליצור עמנו קשר כדי שנוכל לבחון ולזהות את ההדרכות לעבודה בגובה המתאימות לארגון שלך.

 

למידע נוסף אודות הדרכות לעבודה בגובה התקשרו לטלפון 073-7421999 
או השאירו פרטים באמצעות טופס צור קשר

הדרכה בגובה - שחר הנדסת בטיחות

הדרכה לעבודה בגובה

הדרכה בגובה הינה חיונית בעבור כל אדם אשר עבודתו עשויה להעמיד אותו בסכנת נפילה מגובה של 2 מטר ומעלה. הגדרה זו נכונה בעבור עובדים אשר עוסקים בעבודה על סולמות, סלי הרמה, בימות מתרוממות, פיגומים ואף גגות. את הדרכה חשובה זו תוכלו להעניק לעובדים שלכם בעזרתה של חברת "שחר הנדסת בטיחות". חברתנו הוקמה מתוך מטרה להעניק לכלל לקוחותיהם את ההכשרה הנחוצה והמידע אשר נועד להפוך את העבודה עצמה וסביבת העבודה למקום בטוח ככל הניתן.

מה כוללת הדרכה בגובה ?

בתקופה האחרונה אנו נתקלים יותר ויותר בתאונות עבודה אשר התרחשו בעקבות עבודה בגובה על ידי אנשים שאינם הוסמכו לכך או שלא עקבו אחר נהלי הבטיחות החיוניים לעבודתם. מניעת מצבים מסוכנים אלו אינה מסתורית ולמעשה כוללת קורסים והדרכות אשר נועדו לאנשים העובדים בגובה.

נושאי ההדרכה בעבודה בגובה כוללים את הנקודות הבאות ודרך ההתמודדות עם עבודה בגובה בשעה שאתם נמצאים עליהם:

  • סולמות
  • סלי הרמה
  • במות הרמה
  • חלל מוקף
  • גגות
  • פיגומים נייחים
  • קונסטרוקציה

עקרונות ההדרכה הבסיסיים נקבעו על ידי משרד התמ"ת וכוללים את כל המידע בנוגע לעבודה בגובה, לרבות הכרת הסיכונים בעבודה מסוג זה, הדרכים היעילות ביותר להימנעות מהסכנות ודרכי ההתמודדות עם מצבים לא צפויים אשר עשויים לסכן את העובד ומצבו הבריאותי.

חשוב לציין כי על מנת שתתאפשר עבודתו של אדם בגובה, עליו יהיה לעבור את ההדרכה הנחוצה אחת לשנתיים, בדרך זו לקבל אישור חוקי לעבודתו.

הדרכה מקצועית תמנע אסון

חברת "שחר הנדסת בטיחות" מבצעת מגוון רחב של הדרכות בטיחות שנועדו להכשיר את עובדי הארגון שלכם להתמודדות עם מצבים מסוכנים וכל הדרכים למניעתם. כלל ההדרכות הללו יכולות להתבצע בבית העסק שלכם, הן מועברות על ידי מדריכי בטיחות מוסמכים ומקצועיים אשר יעשירו את עולם של העובדים שלכם ויעניקו להם את ההכשרה והידע הנחות על מנת שיצליחו לשמור על מרחב עבודה בטוח ומוגן. צרו קשר עם חברתנו עוד היום ונשמח לענות על כל שאלה בנושא.

הדרכות מקצועיות לעבודה בגובה

הדרכות מקצועיות לעבודה בגובה  

תחום התעשייה כולל מגוון רחב של עבודות אשר מתבצעות בגובה. חשוב לציין כי על מנת שאדם יוכל לבצע סוג זה של עבודה, עליו יהיה לעבור הדרכות עבודה בגובה אשר מכשירות אותו להתמודד עם הסכנות שבעבודה מסוג זה וההשלכות שלהן. את ההדרכות המקצועיות הללו ניתן יהיה לקבל מחברת "שחר הנדסת בטיחות". פנייה אל חברתנו תהיה זו אשר תכשיר את העובדים שלכם לשמירה על רמת הבטיחות הנחוצה, זאת מתוך מטרה למנוע תאונות שונות הכרוכות בנפילה מגובה אשר עשויה להוביל לפציעה רצינית ואף במקרים מסוימים למוות.

דברים שכדאי לדעת על הדרכות עבודה בגובה  

הסטטיסטיקה העגומה מוכיחה כי מרבית תאונות העבודה מתרחשות כתוצאה ישירה מעבודה בגובה. על כן חשוב לוודא כי כלל העובדים שלכם אשר עתידים לבצע עבודה זו יעברו הדרכות עבודה בגובה. המהלך הדרכות אלו העובדים שלכם ילמדו על סוג זה של עבודה, אילו סכנות היא מציגה, איך ניתן להימנע מהן, ובמידה והן מתרחשות – כיצד ניתן יהיה להתמודד איתן בצורה המוצלחת ביותר.

השלמת הדרכה זו תעניק לעובדים שלכם תעודת הסמכה לעבודה בגובה למשך שנתיים ואת ההכשרה הנחוצה לשם ביצוע העבודה בצורה היעילה והבטוחה ביותר. ההדרכות הללו מועברות בהתאמה מלאה לתקני הבטיחות והנחיותיו של מפקח העבודה הראשי.

ההדרכות יתבצעו בהתאמה לציוד אשר נמצא בחברה, זאת לרבות – עבודה על סלים, סלים להרמת אדם, בימות הרמה מתרוממות ופיגומים ממוכנים, מקום מונף, פיגומים נייחים, גגות ומבני קונסטרוקציה.

שומרים על הבטיחות גם בגובה

זכרו כי על מנת שאדם יוכל לעבוד בגובה, עליו לבצע קורס ריענון עבודה בגובה מידי שנתיים. לשם כך אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם חברת "שחר הנדסת בטיחות" כבר היום ולתאם את הקורס הנחוץ לעובדים שלכם בהקדם. כך תוכלו להבטיח כי כלל העובדים שלכם יהיו מוכשרים לעבודתם. מעבר לשירות זה, חברתנו מעניקה גם שירותי ממונה בטיחות למפעלים, ייעוץ לטיפול בחומרים מסוכנים, הדרכות בטיחות, בטיחות אש, עריכת סקרי סיכונים למפעלים, הקמה והטמעת מערכות ניהול בטיחות והערכות לחירום.

מעוניין להצטרף לשירות?
פוסטים אחרונים

לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים אורגני