הדרכת כיבוי אש

siteadmin 25/12/2017

אש מהווה אחד הסיכונים המשמעותיים של העסקים, בכל שנה אנשים רבים נפגעים על ידי שריפות המתרחשות במקום העבודה וגם בבית. העלויות הכספיות של שריפה במפעלים וחברות יכולות להיות הרסניות מאוד עד כדי שיתוק מוחלט של פעילות העסק ופגיעה בנפש.

הדרכת בטיחות אש מספקת את הידע להתמודדות עם סכנת האש, הכירות עם אמצעי זיהוי וגילוי אש, ציוד כיבוי אש ודרכים לטיפול במצב חירום.

מי נדרש לבצע הדרכת כיבוי אש

על המעסיק לדאוג לעובדים לביצוע הדרכת כיבוי אש אחת לשנה ובמעבדות פעמיים בשנה, ולתרגל אותם בהתמודדות עם שריפות. במהלך ההדרכה יועברו דגשים חשובים כגון:

נושאי הדרכת כיבוי אש

 • מושגי יסוד בבטיחות אש כולל: משולש האש, שיטות לכיבוי אש וכו'
 • מוקדי סיכון עיקריים להיווצרות שריפה (חשמל, חומרים דליקים וכו').
 • סוגי דליקות (שריפה מוצקים, שריפת חשמל, שריפת נוזלים דליקים) והתנהלות בזמן שריפה.
 • מערכות הגילוי (גלאי חום ועשן) והכיבוי (מערכות ספרינקלים, מטפים, עמדות כיבוי אש, גלגילונים)
 • נקיטת אמצעי זהירות בחשמל
 • שיטות כיבוי אש (בידוד, השנקה וקירור).
 • נהלי החירום ואופן ההתנהלות במהלך אירוע שריפה כולל פינוי עובדים ואורחים.
 • תרגול כיבוי אש באמצעות מטפה
 • ועוד …..

לומדים להתמודד – ביחד

הדרכת כיבוי האש הינה חובה עפ"י הוראות נציבות הכבאות הראשית. ההדרכה נדרשת עבור עובדי כל מפעל תעשייתי, בעיקר אלו העובדים עם חומרים מסוכנים, או שמתקיימים בהם הליכים בעלי פוטנציאל דליקה גבוה. בנוסף לכך חשוב לציין, כי הדרכות אלו מומלצות לכל ארגון המבקש להקדים תרופה למכה (חס וחלילה). לא כל אדם רשאי להעביר הדרכה זו, ועלינו לבחור בחברה מקצועית שתדאג להעביר את הנושא בצורה הברורה ביותר – הדרכה איכותית יותר תבטיח עובדים מקצועיים ומיומנים יותר בשעת חירום. שחר הנדסת בטיחות הינה בעלת ניסיון רב בתחום הדרכות כיבוי האש, אנו פועלים בהתאם לתקנים של משרד התמ"ת ומבטיחים לכם הדרכה מקצועית בכל הקשור לתחום כיבוי האש במקום העבודה.

הדרכת כיבוי אש

הדרכות כיבוי אש לעובדים

על ארגון באשר הוא חייב להעניק לעובדיו הדרכת כיבוי אש כחלק מהכשרתם. הדרכות אלו נועדו להגן על העובדים והציוד אשר נמצא בארגון. האש אמנם שירותה את האדם מאז ומתמיד, אך חשוב לזכור כי היא עשויה להיות גורם מסוכן אשר עשוי הביא לשריפה או פיצוץ בארגונים ומפעלים שונים. על כן חשוב לוודא כי כלל העובדים שלכם עוברים את ההדרכה החשובה הזו אשר מעניקה חברת "שחר הנדסת בטיחות". חברתנו תשמח לעמוד לשירותכם ולסייע בכל היבט בטיחותי בפעילותו ושגרת יומו של הארגון שלכם.

אילו נושאים כוללת הדרכת כיבוי אש ?

אין ספק כי הדרכת כיבוי אש הינה חיונית, על כן חשוב לוודא כי אתם מקפידים על חשיפת עובדיכם אליה אחת לשנה בארגונים השונים, ובמעבדות – פעמיים בשנה. הדרכות חשובות אלו יכללו את הנושאים הבאים:

 • מושגי יסוד בבטיחות אש לרבות, משולש האש, שיטות לכיבוי אש ועוד…
 • מוקדי סיכון עיקריים להיווצרות שריפה (חשמל, חומרים דליקים וכו').
 • סוגי דליקות (שריפה מוצקים, שריפת חשמל, שריפת נוזלים דליקים) והתנהלות בזמן שריפה.
 • מערכות הגילוי (גלאי חום ועשן) והכיבוי (מערכות ספרינקלים, מטפים, עמדות כיבוי אש, גלגילונים).
 • נקיטת אמצעי זהירות בחשמל.
 • שיטות כיבוי אש.
 • נהלי החירום ואופן ההתנהלות במהלך אירוע שריפה כולל פינוי עובדים ואורחים.
 • תרגול כיבוי אש באמצעות מטפה.
 • ועוד…

במהלך הדרכות אלו, העובדים שלכם יוכלו לתרגל התמודדות עם מצבי שריפה בארגון וללמוד על נהלי החירום ואופן ההתנהלות במהלך אירוע שריפה.

לא מתפשרים על הבטיחות בסביבת העבודה

קורס כיבוי אש נועד להעניק לכל אדם את הידע הבסיסי לו יהיה זקוק בשעה שיאלץ להתמודד עם תרחיש חירום דוגמת שירפה. חברת "שחר הנדסת בטיחות" מזמינה אתכם ליצור איתה קשר ולרכוש את הידע המתקדם ביותר בתחום הבטיחות אשר יתרום לכלל העובדים בארגון שלכם להתמודד עם מצב חירום זה עד להגעתם של כוחות הכיבוי וההצלה למקום ההתרחשות.

הדרכת כיבוי אש במקום העבודה

שריפה היא אחד המצבים המסוכנים ביותר בכל עסק. אש שיוצאת מכלל שליטה עלולה לגרום לנזקים כספיים חמורים, וגרוע מכך, לנפגעים בקרב העובדים והמבקרים. במקביל, במקומות עבודה רבים הסיכוי לפריצת שריפה גבוה עקב אופי העבודה, ועל כן זוהי סוגיה שתמיד חשוב להקדיש לה את מלוא תשומת הלב. בפרט יש להקנות לעובדים ידע רלוונטי: היכרות עם ציוד כיבוי האש, נהלי ההתמודדות עם מצבי חירום וכו'. שחר הנדסת בטיחות מעבירה הדרכת כיבוי אש שמהווה חובה גם עפ"י התקנות במקומות עבודה רבים וגם מתוקף האחריות שמוטלת על בעלי כל עסק באשר לשלומם של בני האדם ששוהים בו.

מה כוללת הדרכת כיבוי אש?

* סוגים שונים של דליקות – וההתנהלות בכל מצב. למשל, שריפה של נוזלים דליקים ודרכי ההתמודדות איתה.

* גורמי סיכון – מיפוי מלא של כל המוקדים האפשריים להתרחשות שריפה. בפרט מושם דגש על אמצעי הזהירות הנדרשים בשימוש בחשמל ובגז.

* ציוד – סקירה מפורטת של אמצעי גילוי אש (גלאים למיניהם) ושל אמצעי כיבוי האש (ספרינקלרים, עמדת כיבוי, גלגלון, מטף). המטרה היא שכל עובד ידע להשתמש בציוד הרלוונטי בכל תרחיש.

* השיטות השונות לכיבוי האש – השנקה, קירור, בידוד. חשוב לזכור שידע הוא גם בסיס הכרחי לקור רוח ובהתאם לתפקוד נאות אם פורצת דליקה.

* תרגולים – על-מנת להעלות עוד יותר את רמת הביטחון של העובדים ואת המוכנות שלהם לכל מצב. במהלך התרגול מתנסים העובדים גם בהתמודדות עם האש וגם בפינוי מסודר, כולל של האורחים, ויכולים להפיק לקחים שישמשו אותם אם חלילה יידרש מענה למצב חירום אמיתי.

הדרכה אפקטיבית – רק עם מומחים מנוסים

הדרכת כיבוי אש היא כלי רב חשיבות. על-מנת להפיק מקסימום תועלת ממנה חשוב לעבור אותה עם אנשי מקצוע שהם גם מומחים לבטיחות באש וגם בעלי יכולות גבוהות בכל הנוגע להעברת ידע. שחר הנדסת בטיחות מספקת שירות זה במיומנות גבוהה ומתוך חתירה למצוינות. בנוסף, אנחנו מקפידים על יחס אישי לכל משתתפי ההדרכות, כך שכל אחד ואחת מהם ידעו בדיוק מה עליהם לעשות אם פורצת שריפה ויוכלו לפעול נכון בזמן אמת.

מעוניין להצטרף לשירות?
פוסטים אחרונים

לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים אורגני