ניהול איכות

siteadmin 25/12/2017

מערכת לניהול איכות ISO 9001

מכון התקנים הישראלי אימץ את- ת"י 9001 "מערכות ניהול איכות- דרישות" המבוסס באופן מלא על המסמך הבינלאומי ISO 9001 הקובע דרישות למערכת ניהול איכות, התקן מתאים לכל סוגי המוצרים והשירותים הניתנים על ידי הארגון.

התקן מפרט דרישות והנחיות למערכת ניהול איכות, היכולות לשמש ליישום מטרות ופעילויות החברה לצורך שיפור איכות השירות או המוצר.

התקן הינו וולונטרי (התנדבותי) ולא נדרש על פי חוקי המדינה, התקן מותאם לאופי הארגון.

מערכת לניהול איכות

ת"י 9001 מבוסס על המודל "שיפור מתמיד" המאפשר שיפור מתמיד של מערכת ניהול האיכות בארגון, אשר עוזרת לעבודה של מנהל האיכות. התקן מבוסס על שבעה עקרונות של ניהול איכות לצורך שיפור מתמיד בארגון:

התמקדות בלקוח, מנהיגות העסקת עובדים, גישה תהליכית, שיפור קבלת החלטות מבוססות ראיות וניהול יחסי גומלין.

מערכות לניהול איכות מבוססת על שיטה הידועה בשם: "תכנן-עשה-בדוק-פעל"

תכנן– קבע את המטרות ואת התהליכים הנחוצים להפקת תוצאות בהתאמה לדרישות הלקוח וקווי המדיניות של הארגון.

עשה– ממש את התהליכים.

בדוק– נטר ומדוד תהליכים ומוצר מול המדיניות, המטרות והדרישות למוצר ודווח על התוצאות.

פעל– נקוט פעולות לשיפור מתמיד של ביצועי תהליך.

התועלת אותה מפיק הארגון מיישום התקן

1. שליטה ובקרה של התהליכים בארגון.

2. שיפור תהליכים ארגוניים וכתוצאה מכך צמצום עלויות תפעוליות. 

3. הכרה מצד הלקוחות ביכולות הארגון.

4. עמידה בדרישות על פי דין של מוצר/ שירות הארגון. 

5. יצירת שפה אחידה לכל עובדי הארגון.

6. הגברת שביעות רצון הלקוחות באמצעות יישום אפקטיבי של מערכת הניהול.

7. הזדמנויות עסקיות – במקרים רבים, תקן ISO 9001 הנו דרישת סף במכרזים ובהתקשרות עם גופים ציבוריים, משרדים ממשלתיים, ארגונים ותאגידים.

שחר הנדסת בטיחות תקים, תיישם ותטמיע את מערכת ניהול הבטיחות בארגון עד לקבלת ההסמכה הכולל

⦁ כתיבת מדיניות מתאימה לארגון.

⦁ קביעת מטרות ויעדים.

⦁ כתיבת מדריך איכות.

⦁ הגדרת מבנה ארגוני, אחריות וסמכות של פונקציות עיקריות, בהתאם לגודל הארגון.

⦁ כתיבת נהלים מתאימים לארגון.

⦁ הגדרת תהליכי הליבה של מערכת ניהול האיכות ויחסי הגומלין ביניהם. 

⦁ הדרכה והטמעה לעובדים ולמנהלי הארגון.

⦁ ביצוע מבדק פנימי לארגון ובדיקת יישום והטמעת המערכת.

⦁ השתתפות בסקר הנהלה ראשון.

⦁ מעקב אחר פעולות מתקנות. 

⦁ סקר שביעות רצון לקוח.

⦁ מעקב עבור תלונות לקוח.

⦁ הכנת מבדק מקדים.

⦁ השתתפות במבדק סופי.

מערכת ניהול איכות נועדה לאפשר לארגונים שונים לעמוד בשיפור מתמיד של תהליכי הייצור והשירות של הארגון. מערכות אלו יכולות להיות בעלות השפעה רבה על כלל תחומי העשייה של העסק שלכם ועל כן מאפשרת למנהל האיכות של הארגון לבצע את עבודתו בצורה היעילה והמוצלחת ביותר. הסביבה העסקית משתנה ואין סיבה שאתם תישארו אי שם מאחור. פנו אל חברת "שחר הנדסת בטיחות" ואנו נשמח לעמוד לשירותכם ולעשות את כל האפשרי על מנת לסייע לכם לשדרג את המערכות הקיימות ולהגביר למקסימום את איכות הייצור והשירות שלכם.

איך מערכת ניהול איכות יכולה לשפר את תפקוד ותפעול הארגון?

מערכת ניהול איכות מאפשרת לנהל את הארגון שלכם על כל היבטיו בצורה יעילה. כך שבשעה שמידי שנה יוצאים שינויים ושדרוגים למערכת הזו, אתם למעשה יכולים להרשות לעצמכם לעבוד עם מערכת יותר ויותר מתקדמת ורלוונטית בעבור צרכיו של הארגון שלכם.

חשוב לזכור כי הארגון שלכם הוא מעין ישות חיה בפני עצמה. הוא משתנה ללא ברף ועל כן עליכם לוודא כי כלל המערכות בהן אתם עושים שימוש עומדות בקצב, מתעדכנות בהתאמה לשאר הארגון ויכולות לספק בעבורכם את השירות היעיל והאיכותי ביותר.

מערכת ניהול איכות תוכל לסייע בהטמעה של נושא האיכות הן בתהליכים עסקיים והן בתהליכים השירותיים של הארגון. כך למעשה היא תאפשר בהתמודדות עם אתגרים חדשים בצורה היעילה והמוצלחת מכל.

שחר הנדסת בטיחות – לשירותכם בכל צעד לאורך הדרך

חברת "שחר הנדסת בטיחות" פועלת בכל עת מתוך תחושת מחויבות ואחריות כלפי לקוחותיה. על כן אנו מקפידים על ביצוע של עבודה מקצועית ומדויקת בכל שירות אותו אנו מספקים. חברתנו תלווה אתכם בכל עניין הבטיחות מא' ועד ת'. בין שירותי החברה השונים מהם תוכלו ליהנות ניתן למצוא את התחומים הבאים:

  • שירותי ממונה בטיחות למפעלים
  • יעוץ לטיפול בחומרים מסוכנים
  • הדרכות בטיחות
  • בטיחות אש
  • עריכת סקרי סיכונים למפעלים בשיטות שונות
  • הקמה והטמעת מערכות ניהול בטיחות ( ת"י 18001) ואיכות סביבה (ISO 14001)
  • הערכות לחירום

ניהול איכות כוללת

ניהול עסק או הובלת ארגון הפכו במאה ה-21 לאתגרים מורכבים במיוחד. גם בחברה קטנה יחסית עדיין נדרשת תשומת לב לשורה ארוכה של נושאים, כולם רבי חשיבות, ובאופן כללי ניתן להשוות ניהול לניווט בשדה מוקשים כשעוד קודם לכן יש צורך להבין מהו בעצם היעד הנכון ביותר שאליו יש לשאוף בכל נקודת זמן. בהתאם פותחו גישות שונות שמטרתן לסייע למי שמוטלת עליהם אחריות כבדת משקל ואחת מהן היא TQM – ניהול איכות כוללני (Total Quality Management). חברת שחר הנדסת בטיחות היא בעלת ידע יקר ערך וניסיון רב בתחום האיכות, ובאמצעותם נוכל להשביח גם את הפעילות אצלכם בארגון.

העקרונות המרכזיים של TQM – ניהול איכות כוללני

* מחויבות – ארגונים שיש בהם מחויבות אמיתית להעלאת רף האיכות הם אלה שיצליחו לאורך זמן.

* שיפור מתמיד – של כל התהליכים בארגון, מתוך הבנה שזהו צעד הכרחי לכל מי שרוצה להישאר רלוונטי וביתרון על פני המתחרים.

* שיתוף העובדים בתהליך – העברת הדרכות שיאפשרו לעובדים להשתכלל וכך לתרום יותר לארגון, ובנוסף עידוד כל אחד ואחת מהם להציע שיפורים ולקדם יוזמות מתאימות.

* בקרה – על-מנת לקבל תמונת מצב מדויקת לגבי ההתקדמות והאימפקט של כל תהליך, חשוב להשתמש הן במדדים כמותיים והן במדדים איכותיים, וכמובן לבצע את כל המבדקים הנדרשים באופן מקצועי.

* מחשבה לטווח הארוך – הרחבת טווח העניין של קברניטי הארגון מעבר לנקודת הזמן הנוכחית, וכתוצאה מכך הבנה טובה יותר של הצעדים שכדאי לנקוט על-מנת לממש את היעדים ולשגשג במשך שנים רבות.

איך להבטיח מקסימום שיפור?

שחר הנדסת בטיחות צברה ניסיון רב במתן שירותי ניהול איכות למגוון רחב של חברות וארגונים. השירות כולל ביצוע מבדקי איכות באופן מדויק ומעמיק, הכנה לקראת מבדקים חיצוניים, ליווי צמוד במהלך המגעים מול הגופים הרגולטוריים (פיקוד העורף, הרשות הארצית לכבאות והצלה וכו'), עריכת סקרים שונים כדי לאסוף את כל הנתונים החיוניים, כתיבת נהלים עדכניים, העברת הדרכות חשובות כדי שכל העובדים יוכלו להתנהל על סמך הרף החדש, ועוד.

שירות ניהול האיכות והשבחת הפעילות ניתן מתוך תחושת אחריות ומחויבות מלאה להצלחה שלכם, בזמינות גבוהה ועל בסיס דיאלוג מתמיד עם כל הגורמים בעסק או בארגון.

עקרונות ניהול האיכות

איכות הניהול היא מפתח קריטי להצלחה עסקית וליצירת אקלים ארגוני שמאפשר עמידה ביעדים. חברה שמתנהלת באופן מושכל משלבת גם את העובדים בתהליך, גם באמצעות הדרכות שמקנות להם כלים חיוניים למילוי תפקידם על הצד הטוב ביותר וגם באמצעות עידוד יוזמות שונות מצידם. דגש חשוב נוסף הוא חתירה מתמדת לשיפור. זהו גם אחד המאפיינים העיקריים של שחר הנדסת בטיחות, שבין השאר מספקת גם את שירות ניהול האיכות ובכך מקדמת עסקים וארגונים רבים.

התקנים הרלוונטיים במסגרת ניהול האיכות

בסיס פעולה אפקטיבי במיוחד לניהול איכות שמשדרג את הפעילות הוא תקני ISO השונים, ובפרט הבאים:

* תקן ISO 9001 – תקן בינלאומי שמבטיח מוצרים ושירותים ברמה הגבוהה ביותר, ובהתאם גם שביעות רצון מקסימלית מצד הלקוחות.

* תקן  ISO 45001– תקן שמתמקד בנושא הבטיחות. אימוץ מרכיבי תקן זה מאפשר ליצור סביבת עבודה בריאה ובהתאם מינימום פגיעות וסיכונים. בהתאם למאפיינים הספציפיים של הארגון נקבעת מדיניות בטיחות וגיהות תעסוקתית (בג"ת), מתבצעים מבדקים על-מנת לוודא התאמה בין המצב הקיים למצב הרצוי, וננקטים כל הצעדים על-מנת לצמצם את הפער ביניהם ובעצם לאיין אותו.

* תקן  ISO 50001– תקן שמטרתו הוא חיסכון באנרגיה. הרווח כפול – גם חיסכון כלכלי וגם צמצום הפגיעה בסביבה עקב שימוש יתר במשאבים. כתוצאה מכך משתפרת גם תדמית הארגון או העסק.

* תקן ISO 14001 – רשימת הנחיות שמבטיחה תפעול שוטף של העסק עם מינימום פגיעה בסביבה. גם אימוץ תקן בינלאומי תורם למיתוג טוב יותר של הארגון או העסק, וחשוב יותר, מונע נזקים סביבתיים שמשפיעים לרעה על החיים של כולנו.

ידע עדכני, חתירה מתמדת למצוינות

שחר הנדסת בטיחות מתנהלת מתוך חתירה מתמדת למצוינות שבאה לידי ביטוי בין השאר בלמידה בלתי פוסקת ובהתעדכנות בכל השינויים החשובים בתקנים הבינלאומיים הנ"ל. בהתאם אנחנו אמונים על מתן שירות ניהול האיכות ברמה הגבוהה ביותר האפשרית, ויכולים להבטיח לכל עסק שיפור משמעותי בכל מרכיבי הפעילות, הגברת היעילות ותוצאות טובות יותר – להבטיח ולקיים. השירות כולל דיאלוג מתמיד עם כל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים בעסק או בארגון, וניתן מתוך מחויבות מוחלטת להצלחת התהליך.

מערכת ניהול איכות מאושרת

אין כמעט עסק או ארגון בימינו שלא מתמודדים עם מתחרים חזקים ועם אתגרים משמעותיים. גם הרגולציה במרבית תחומי הפעילות מחייבת התנהלות מושכלת והתאמות רבות לתקנים שמתעדכנים לעתים קרובות. למעשה ארגון שלא מקפיד להתקדם ולהשתפר באופן קבוע ימצא עצמו מפגר מאחור ומתקשה מאוד לעמוד ביעדים שהציב לעצמו. הטמעת מערכות ניהול איכות על בסיס תקנים בינלאומיים רלוונטיים ובפרט ISO 9001 (אבל לא רק) מאפשרת למצות את הפוטנציאל העסקי ולהשביח את התנהלות הארגון – ובפרט אם מפקידים את התהליך החשוב בידיים המקצועיות של אנשי שחר הנדסת בטיחות.

היתרונות המשמעותיים של הטמעת מערכות ניהול איכות

* מוצרים ושירותים טובים יותר – ניהול האיכות משפיע על כל מערכי העסק או הארגון, כולל הייצור, השינוע והשירות, ובהתאם הלקוחות שלכם ייהנו משיפור ברמת המוצרים והשירותים.

* שיווק אפקטיבי יותר – עסק או ארגון שפועל לפי תקנים כגון ISO 9001 או ISO 14001 (שמוודא כי תוך כדי הפעילות השוטפת לא תיגרם פגיעה בסביבה) ייתפס על-ידי לקוחות פוטנציאליים כאיכותי במיוחד, ועל כן השיווק יהיה קל יותר ויניב תוצאות טובות יותר.

* מימוש הזדמנויות רבות – ישנם לא מעט מכרזים או לקוחות גדולים שמציבים כתנאי סף הכרחי עמידה בתקנים וניהול איכות.

* אקלים ארגוני משופר – מערכת ניהול איכות מגבירה גם את רמת הבטיחות ויוצרת סביבת עבודה בטוחה. כשהעובדים יודעים שהם מגיעים מדי בוקר למקום רציני שמטפח אותם ושומר על שלומם, שביעות הרצון הופכת גבוהה יותר ואיתה גם הפרודוקטיביות של כל עובד ועובדת.

תהליך איכותי ומוקפד

עם שחר הנדסת בטיחות תוכלו להטמיע בעסק או בארגון שלכם מערכות ניהול איכות שמותאמות באופן מושלם למאפיינים הספציפיים אצלכם, ובהתאם התהליך המורכב יתבצע במקסימום יעילות ויניב מקסימום תועלת. שירות זה, כמו כל שירות שאנחנו מספקים למגוון הרחב של לקוחותינו השונים, מתבצע מתוך אחריות ובמידה רבה גם תחושת שליחות – לאפשר לכל עסק להתנהל באופן האיכותי ביותר, לשמור על הסביבה, להתייעל אנרגטית ולספק לעובדים תנאים אידיאליים לכל פעולה. בנוסף, מקפידה החברה על קשב מלא ועל שיתוף פעולה מרבי עם כל הגורמים בעסק או בארגון, כדי שתוך זמן קצר ככל האפשר תרגישו את השינוי המשמעותי.

מעוניין להצטרף לשירות?
פוסטים אחרונים

לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים אורגני