סקר סיכונים

siteadmin 12/02/2018

מפעלים וארגונים רבים בכל תחומי התעשייה, פועלים כשתחתם מצויים שלל סיכונים אפשריים, אשר עלולים להשפיע בעתיד על תפקודו של הארגון או על תנובתו העסקית. סקר סיכונים הוא חלק חשוב מתכנית הבטיחות והוא מהווה את הבסיס לביצוע התכנית. מטרתו לזהות ולהעריך את הסיכונים במבנה ספציפי. לדוגמא; תשתית חשמל, עבודה בגובה, עבודה עם חומרים מסוכנים, ועוד. בכל מבנה או מפעל חובה לבצע סקר סיכונים במטרה למזער את הסכנות הפוטנציאליות במקום ואת התממשותן חלילה.

 

ביצוע סקר סיכונים לבטיחות בעבודה

מטרתנו בביצוע סקר סיכונים היא קבלת תמונת בטיחות ברורה של הארגון. הדבר קריטי לדרג הניהולי, שכן רמת בטיחות משפיעה על התקציב, ועל הסיכוי שהסיכונים יהפכו בסופו של דבר למקרה בזמן אמת ויהוו סיכון ממשי לבני אדם ולחייהם. תהליך סקר הסיכונים מורכב מ-3 שלבים:

  • זיהוי גורמי הסיכון – זיהוי הסיכונים והמפגעים הפוטנציאליים, ע"י ניתוח המבנה ונקודות התורפה שלו.
  • הערכת סיכונים ודרכי התמודדות – במטרה להקטין את הסיכוי שהסיכון יהפוך לאירוע של ממש, ואף לבטלו אם ניתן. הכנת תכנית התמודדות מפורטת לכל סיכון אפשרי, שתכלול את שלבי הפעולה בכל אירוע, תדריכי עובדים ומינוי גורמים אחראיים, וכן התקנת מיגון.
  • בקרת סיכונים – רצוי להישאר תמיד בכוננות, ולפעול להקטנת הסיכון לפגיעה בעובדים או בציוד.

סקר סיכונים

שומרים על שגרת עבודה תקינה

מקום העבודה שלנו עלול להתגלות כמסוכן, אם לא נשמור על שגרת עבודה בטיחותית. בכל מקום עלולים להמצא מפגעים פוטנציאליים שמהווים גורם מסכן לעובדים שלנו, ועלינו לעשות כל שביכלתנו כדי למנוע פגיעה ואבדן חיי אדם. חברת שחר הנדסת בטיחות היא המקצועית ביותר בתחומה; אנו נגיע עד למקום העבודה שלכם, ובשיתוף פעולה מלא נזהה את הגורמים המהווים סיכון, נעריך את הסיכונים ונכתוב תכנית פעולה, ולאחר שהתכניות ייכנסו לתוקף נדאג לביקורות תקופתיות לשמירת השגרה התקינה והידידותית.

מעוניין להצטרף לשירות?
פוסטים אחרונים

לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים אורגני