קורס אחראי רעלים

siteadmin 25/12/2017

מטרת קורס אחראי רעלים

להכשיר את המשתתפים כאחראי הרעלים של החברה, להקנות ידע בנושאי רעלים (חומרים מסוכנים, פסולת וכו') לצורך מתן טיפול מקצועי ובטיחותי בשגרה ובחירום. וידע מעודכן לנדרש בתנאים להיתר הרעלים שניתנים ע"י המשרד להגנת הסביבה.

קהל היעד
עובדים שמונו מטעם המפעל כ" אחראי רעלים", מנהלי תפעול וייצור בארגונים בעלי היתר רעלים

נושאי הלימוד

 • מבוא לחומרים מסוכנים
 • קבוצות סיכון (סימון ושילוט חומס, מספר או"ם, קוד חירום וכו')
 • ניהול היתר רעלים
 • הכרת גיליון הבטיחות MSDS
 • חוק החומרים המסוכנים ותקנותיו (סיווג ופטור, אמות מידה וכו')
 • הובלה ושינוע חומ"ס
 • גהות תעסוקתית
 • זיהוי והערכת סיכונים
 • מערך הטיפול במצבי חירום

היקף הקורס: 24 שעות (3 ימים), יום בשבוע בין השעות 08:30-16:00

מיקום: רמת אפעל בתנאי אירוח מלא וארוחת צהריים.

סיום הקורס: תוענק תעודת אחראי רעלים.

כשירות: מוכר כ-3 ימי כשירות לממוני בטיחות

לשון החוק…

 • תנאים נוספים להיתר רעלים סעיף 7 (מינוי אחראי רעלים) קובע כי אחראי הרעלים, המצוין בבקשת היתר הרעלים, יפעל מכוח מינוי בעל היתר הרעלים. בעל היתר הרעלים יוודא כי לאחראי הרעלים ידע מעודכן באשר לנדרש בתנאי ההיתר.
 • תנאים נוספים להיתר רעלים סעיף 10 (הכרת תכונות הרעלים) קובע כי בעל היתר הרעלים ימנה אחראי רעלים אשר מכיר היטב את תכונותיהם המסוכנות של הרעלים וסוגי הפסולת בהם עוסק המפעל, את אופן הטיפול בהם בשימוש שוטף על מנת למנוע אירוע חומרים מסוכנים, ואת אופן הטיפול בהתרחשות אירוע…..אחראי הרעלים יכיר את המידע המצוין בגיליונות הבטיחות של הרעלים….

 

לרישום: 073-7421999

או באתר החברה WWW.EHS.CO.IL

קורס אחראי רעלים של שחר הנדסת בטיחות

קורס אחראי רעלים מאשר את הכשרתו של עובד מטעם הארגון שלכם, כך שיוכל לפעול בכל הנוגע לטיפול ברעלים, זאת תוך התמקדות בשמירה על הבטיחות והסביבה, זאת הן בשגרה והן מאירועים חריגים ומצבי חירום. את הקורס הזה, לצד רבים אחרים בתחום הבטיחות, תוכלו לקבל מטעם חברת "שחר הנדסת בטיחות". חברתנו פועלת מתוך מטרה אחת, לקדם את נושאי הבטיחות השונים בארגונים מתעשיות שונות ומגוונות, זאת לרבות, כימיה, הייטק, פלדה, דפוס, רכב, מזון וקמעונאות.

מה כולל קורס אחראי רעלים ?

רעלים וחומרים מסוכנים עשויים להעמיד את כלל העובדים של הארגון בסכנה ממשית. על כן חשוב לוודא כי אתם בוחרים נציג אשר ישמש בתור אחראי רעלים בארגון שלכם. תפקידו יהיה בטיפול ושימוש נכון בכלל החומרים, לרבות עבודה בהתאמה לאישורים וההיתרים אשר הארגון קיבל מטעמו של המשרד לאיכות הסביבה. הכשרתו של אחראי רעלים בארגון שלכם תכלול את הנקודות הבאות:

 • במהלכו של הקורס לומדים להכיר לעומק את החומרים המסוכנים ואת התכונות של הרעלים השונים.
 • ההכשרה כוללת גם את כל דרכי הפינוי המתאימות בעבור כל חומר.
 • איך מתפעלים את החומרים המסוכנים הללו בעת שגרה, ומה עושים במקרה חירום.
 • דרכי הטיפול באנשים במפעל אשר נמצאים בסכנה.
 • באיזה אופן נעזרים בציוד המגן האישי.
 • תכנון צוות בטיחות לטיפול ברעלים.
 • זיהוי והערכת סיכונים לצד מציאת דרך ההתמודדות היעילה והבטיחותית ביותר עימם.

שומרים על הבטיחות

עבודתה של חברת "שחר הנדסת בטיחות" כוללת גם ייעוץ למפעלים וארגונים שונים בתחום הבטיחות, החומרים המסוכנים ודרכי התפעול והטיפול בהם הן בשגרה והן במצבי חירום. חברתנו מקפידה על הענקת ההכשרות המקיפות והמעמיקות ביותר, כך שכל נציג מחברתכם אשר ישלים אותם בהצלחה, יוכל לחזור לארגון ולבצע את תפקידו בצורה היעילה ביותר, בין אם מדובר על אחראי רעלים או נאמן בטיחות. צרו קשר עם חברתנו והצוות המקצועי שלנו ישמח להרחיב אודות שירותי החברה המגוונים מהם תוכלו ליהנות.

קורס אחראי רעלים להכשרה בארגונים

במפעלים ועסקים רבים נעשה שימוש בחומרים שעלולים להיות גם מסוכנים. בהתאם, המשרד להגנת הסביבה מחייב מקומות שכאלה להחזיק היתר רעלים, ואחת הדרישות המרכזיות בדרך למתן היתר שכזה היא מינוי עובד לתפקיד האחראי על התחום. שחר הנדסת בטיחות מקיימת קורס אחראי רעלים שמספק לאותו עובד את כל הידע הדרוש לצורך מילוי מיטבי של התפקיד, כך שהתנהלות העסק תהיה נכונה ובטוחה.

קורס אחראי רעלים – נושאי לימוד מרכזיים

* היכרות עם החוקים והתקנות – וכל ההיבטים המשפטיים הנוגעים לחומרים מסוכנים. בהקשר זה חשוב להדגיש שתנאי קבלה לקורס זה הוא היעדר רישום פלילי.

* טוקסיקולוגיה – היכרות עם חומרים כימיים שונים והמאפיינים הרלוונטיים לכל אחד מהם.

* היכרות עם גיליון בטיחות חומרים (SDS) – לכל חומר יש דפי מידע (Safety Data Sheet) אשר מפרטים את תכונותיו, את מידת הרעילות, ההשפעות הבריאותיות, דרכי אחסון והובלה ועוד.

* הערכת סיכונים – זיהוי גורמי סיכון אפשריים ודרכים למזעור הסיכון.

* איכות הסביבה – היבט חשוב מאוד שכן שימוש לא מושכל בחומרים מסוימים עלול לגרום נזק חמור לסביבה.

* ציוד מגן – היכרות עם הפריטים הנחוצים לעובדים במפעל על-מנת שיהיו מוגנים היטב.

* מצבי חירום – בניית תוכנית מסודרת להיערכות לקראת מצבים שכאלה והתמודדות אפקטיבית איתם.

למידה יעילה – מקסימום מוכנות

מינוי אחראי רעלים והכשרתו לתפקיד החשוב באמצעות קורס מתאים הם, כאמור, חובה על-פי דרישות המשרד להגנת הסביבה אבל לא רק: הסיכון שעלול להיווצר עקב אחסון לקוי של חומרים מסוכנים או בגלל שימוש לא מושכל הוא עצום, גם לעובדים במפעל וגם לסביבה, ועל כן חשוב לנצל את קורס החובה לטובת רכישת ידע אמיתית.

קורס אחראי רעלים של שחר הנדסת בטיחות עונה על התנאי הנ"ל, וזאת בזכות המיומנות הגבוהה שלנו בתחום כמו גם הניסיון הרב שצברנו בהעברת הדרכות ומתן כלים חיוניים לעובדים בכל תחומי התעשייה ובכל הארגונים שבהם נעשה שימוש בחומרים ביולוגיים וכימיים. הקורס מתאפיין גם ביחס אישי לכל המשתתפים בו, כחלק מהמחויבות להעברת ידע וללמידה אפקטיבית. דגש נוסף הוא יושרה מלאה – בתום הקורס נערך מבחן על-מנת לוודא שהמשתתפים אכן יוכלו להוביל מדיניות אחראית ביחס לרעלים, הן בשגרה והן במצבי חירום, ובכך יספקו לחבריהם לעבודה סביבה בטוחה ושקט נפשי אמיתי.

 

מעוניין להצטרף לשירות?
פוסטים אחרונים

לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים אורגני