קורס עבודה בגובה

siteadmin 12/02/2018

במגוון תעשיות ותחומים, ישנן עבודות הדורשות לקיחת סיכונים ותנאים ייחודיים, לדוגמא עבודות בגובה; טיפוס על סולמות, תיקון גגות, בימות הרמה ועוד. אם אנו עומדים בפני תחילת עבודה בתפקיד שכזה, רצוי לעבור קורס עבודה בגובה במסגרתו נקבל כלים וידע לגבי בטיחות אישית וסביבתית, מניעת תאונות ויכולת לפעול בקור רוח בעת משבר. חשיבותה של הדרכה זו היא גבוהה מאין כמותה, שכן מדובר בהגנה על חיי אדם.

קורס עבודה בגובה – דרישה נרחבת

בשנת 2007 פורסמו תקנות הבטיחות בעבודה בגובה, לפיהן מוגדרת עבודה בגובה כ"כל עבודה, לרבות גישה למקום העבודה, שבשלה עלול עובד ליפול לעומק העולה על 2 מטרים……", בנוסף לכך שנה לאחר מכן, פרסם משרד הכלכלה תקנה נוספת לגבי קורס העבודה בגובה, והמודעות עלתה בהתאם. משמע, קורס עבודה בגובה הינו קריטי לעובדים רבים העונים על ההגדרה. למשל עובדים העוסקים ב:

  • עבודה על סולמות
  • סלי הרמה
  • בימות מתרוממות ופיגומים ממוכנים
  • פיגומים נייחים
  • גגות (התקנת דודי שמש וצלחות לווין, התקנת גגות רעפים..)
  • הרחקת יונים
  • קונסטרוקציה
  • ועוד

אין צורך לפחד מגבהים

אדם העובד בגובה מתמודד עם סיכונים רבים והיבטי בטיחות מורכבים יותר. עליו לרכוש ידע ומיומנויות ייחודיות, ולהבטיח את שלומו בזמן ביצוע תפקידו. הדרישה לעבור הדרכה בגובה חלה על כל עובדי החברה, כולל מנהלים ובעלי החברה. היא כוללת פרק עיוני ופרק מעשי, מתבצעת אצל הלקוח עצמו ובהתאם לציוד שבאמתחתו. התלמידים ילמדו כיצד לעבוד עם הציוד הנדרש במגוון תחומי גובה, בהתאם לנושאים הנדרשים ע"י הלקוח – כל זאת בעזרתם של מדריכים מקצועיים ומיומנים לעבודה בגובה. בסיום ההדרכה, תעניק חברת שחר הנדסת בטיחות תעודת ואישור הסמכה לעבודה בגובה לכל משתתפי ההדרכה, בהתאם לתקני משרד התמ"ת.

קורס עבודה בגובה של שחר הנדסת בטיחות

קורס עבודה בגובה מקיף ומקצועי לעובדים

חברת "שחר הנדסת בטיחות" מעניקים שירותים שונים בתחום הבטיחות, לרבות קורס עבודה בגובה. שירות זה מבטיח כי כלל העובדים שלכם יקבלו את ההכשרה הנדרשת להם ויכירו את כלל הסכנות איתן עשויים להתמודד בשעה שעובדים בגובה. כך יוכלו למנוע תאונות או במידה ומתרחש מצב חירום, יוכלו להתמודד עימו בצורה הנכונה וכך להבטיח את בטיחותם.

על חשיבותו של קורס עבודה בגובה  

כל אדם אשר עומד בתחילת עבודה בגובה, בין אם באתרי בנייה, על סולמות, מנופים או כל גורם אחר אשר יניף את העובד לגובה, חייב במעבר של קורס עבודה בגובה. תוכנית מפורטת להכשרת העובדים שלכם נקבעה על ידי משרת התמ"ת ומוענקת על ידי חברות ייעוץ בטיחות שונות. כיוון שמדובר בקורס חשוב וחיוני לשמירה על בטיחותם של העובדים שלכם, הרי שחושב מאוד לוודא כי אתם בוחרים בחברה הנכונה לשם העברת הקורס.

וודאו כי אתם בוחרים בחברה אשר העבירה מספר קורסי עבודה בגובה בתחום העיסוק שלכם. הדבר יאפשר לעובדים שלכם לקבל את ההכשרה המקצועית ביותר, לרבות כל נהלי הבטיחות, מחברה אשר מתאימה את תכנית הקורס כך שתכלול את הסכנות ודרכי ההתמודדות עימן בסביבת העבודה החדשה שלהם.

זכרו כי עבודה בגובה עשויה להציג סיכונים רבים בעבור העובד במידה ואין הוא מכיר את העבודה ואת נהלי הבטיחות על בורים. על כן, וודאי כי טרם תחילת העבודה העובד עבר את כל הקורסים הנחוצים לו על מנת שיוכל לבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר בו בזמן שמקפיד לשמור על בטיחותו ושלומו.

כי הבטיחות שלכם במקום הראשון

כל מקום עבודה מציג את הסיכונים שלו לעובדים, אך בשעה שהעבודה מתבצעת בגובה, הרי שהעובדים שלכם יהיו חשופים לסכנות גדולות יותר. על כן אל תתפשרו ופנו אל חברת "שחר הנדסת בטיחות" לשם קבלת ההדרכות והקורסים המתקדמים ביותר בתחום הבטיחות. זו ללא ספק הדרך היעילה ביותר לשמור על בטיחות העובדים וסביבת העבודה שלכם.

 

 

מעוניין להצטרף לשירות?
פוסטים אחרונים

לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים אורגני